klubseniora

Uncategorised

Liczba artykułów:
3

Kino

Liczba artykułów:
4

Dom Plastyka

Liczba artykułów:
0

Dla dzieci i młodzieży

Liczba artykułów:
5

Klub Seniora

Liczba artykułów:
43

Wystawy

Liczba artykułów:
62

Paczkowska Grupa Artystyczna

Liczba artykułów:
15

Koncerty, wydarzenia

Liczba artykułów:
3

O nas

Liczba artykułów:
1

ZA NAMI

Liczba artykułów:
404

PRZED NAMI

Liczba artykułów:
7

Oferta

Liczba artykułów:
2

Dla dzieci i młodzieży

Liczba artykułów:
7

Nasze sale

Liczba artykułów:
3

Filie

Liczba artykułów:
0

WDK Kamienica

Liczba artykułów:
8

WDK Trzeboszowice

Liczba artykułów:
9

WDK Dziewiętlice

Liczba artykułów:
10

ŚW Unikowice

Liczba artykułów:
8

ŚW Gościce

Liczba artykułów:
2

Imprezy cykliczne

Liczba artykułów:
7

AEROPIKNIK

AEROPIKNIK - kolejna odsłona Festynu Pogranicza Paczków 2014. Jedna z większych imprez organizowanych na terenie naszej gminy. Aeropiknik został zapoczątkowany w sierpniu 2012 roku nad Zalewem Paczkowskim.

Atrakcyjny i bogaty program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, między innymi: FIESTA BALONOWA, loty na uwięzi, parki zabaw dla dzieci, prezentacje artystyczne. Zainteresowanie imprezą rośnie z każdą edycją. Imprezy plenerowe to nie tylko możliwość dostarczenia uczestnikom niecodziennych atrakcji, to również sposobność do integracji oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Rozmaite atrakcje oraz bogaty program imprezy gwarantuje niezapomniane wrażenia i wspaniałą zabawę.

Liczba artykułów:
7

DNI PACZKOWA

Liczba artykułów:
2

FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ

Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga "Muzyka ponad granicami" rokrocznie rozpoczyna się 3 maja koncertem w Lisich Kątach, miejscu urodzenia kompozytora.

Poszczególne koncerty odbywają się od maja do października w Kościołach na terenie gminy, koncert finałowy w sali Ośrodka Kultury w Paczkowie. Jest to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej z udziałem wybitnych zespołów i solistów, którzy gwarantują niezapomniane muzyczne przeżycia. Przypomnijmy, że Moritz Brosig studiował grę organową u Franza Wolfa. Po latach nauki został jego następcą na stanowisku organisty we wrocławskiej katedrze, później sprawował funkcję dyrygenta katedralnego chóru. Nawiązał również współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim, zostając nauczycielem akademickim. Muzyka była jego życiową pasją. Stworzył sto czterdzieści utworów organowych, dziewięć mszy, jedno requiem i jedną mszę chorałową. Jego twórczość była wszechstronna - komponował graduały, motety, nieszpory, pieśni oraz utwory kameralne. Honorowy patronat nad imprezą obejmuje Ordynariusz Opolski Ksiądz Biskup Andrzej Czaja, Dyrektorem Festiwalu jest Andrzej Kłoczko, a kierownictwem artystycznym i prowadzeniem koncertów zajmuje się Jacek Woleński - znany konferansjer i dziennikarz muzyczny.

Liczba artykułów:
30

SPOTKANIA FILMOWE

Paczkowskie Spotkania Filmowe na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta i każdego roku cieszą się sporą popularnością. Przez pierwsze pięć lat impreza promowana była jako "Spotkanie z kinem czeskim" - prezentowano na niej wyłącznie filmy zza naszej południowej granicy. W 2009 roku forma PFF uległa znaczącej zmianie i do dnia dzisiejszego oprócz dzieł czeskiej kinematografii, publiczność może obejrzeć również filmy wyprodukowane w innych krajach. Podczas trwających dwa dni Paczkowskich Spotkań Filmowych można obejrzeć wiele wartościowych produkcji. Spotkaniom filmowym towarzyszą wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi. Festiwalowym konferansjerem i autorem prelekcji jest Pan Jacek Szymański - członek Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Wstęp na wszystkie seanse Paczkowskich Spotkań Filmowych jest bezpłatny.

Liczba artykułów:
3

JARMARKI ŚWIĄTECZNE

Na paczkowskim Rynku od kilku lat tradycyjnie odbywają się Jarmarki Świąteczne, które są miejscem integracji środowiska lokalnego . Mieszkańcy mogą znaleźć zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby, które zainspirują do stworzenia odpowiedniego nastroju światecznego. Jarmarki są doskonałą okazją do uzupełnienia zapasów o niezbędne produkty potrzebne do przygotowania dań kojarzących się z tym szczególnym okresem. Na stoiskach goście znajdą wszystko, by było smacznie, zdrowo i nastrojowo. Na odwiedzających oprócz wyjątkowych specjałów, świątecznych dekoracji przygotowane są występy artystyczne.

Liczba artykułów:
13

PIKNIK RYCERSKI

"Piknik Rycerski" – pierwsza odsłona Festynu Pogranicza, organizowany od 2010 roku jest imprezą nawiązującą do średniowiecznego klimatu Paczkowa. Przenosi wszystkich jej uczestników do zamierzchłych czasów sprzed kilku stuleci. W naszym mieście pojawiają się rycerze i rzemieślnicy rodem z przeszłości.

Piknik Rycerski odbywa się na plantach miejskich przy ulicy Wojska Polskiego, które na czas imprezy zmieniają się w średniowieczną wioskę. Średniowieczni wojowie rozbijają tam swoje obozowiska, a rzemieślnicy z przeszłości prezentują tajniki swoich fachów. W programie nie brakuje parady rycerskiej, turniejów drużyn rycerskich, koncertów muzyki dawnej, tańców dawnych, strzelania z broni czarno-prochowej. Odbywa się średniowieczna zabawa taneczna dla dzieci, widowisko walki i ognia oraz pokazy tańca ognia. Poprzez zabawę, mamy okazję poznać wiele tradycji, zwyczajów, zasad i wartości rycerskiego etosu. Piknikowi Rycerskiemu towarzyszy Jarmark Staroci, na którym pojawiają się wystawcy i kolekcjonerzy zarówno z kraju jak i zagranicy.

Liczba artykułów:
1

VOCAL CAMP

Liczba artykułów:
7

Ogłoszenia

Liczba artykułów:
12