klubseniora

Instruktor: Kacper Trela

Chcesz nauczyć się grać na akordeonie? Dobrze trafiłeś, od września w ofercie STUDIA ARTYSTYCZNEGO zajęcia nauki gry na akordeonie na wszystkich poziomach nauczania.

Naukę gry na akordeonie można rozpocząć w każdym wieku a zajęcia prowadzone przez naszego instruktora to prawdziwa przyjemność.

Zapisy oraz dodatkowe informacje w Domu Plastyka oraz Biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAMY!!!!

AKORDEON to...

Instrument znany od XIX wieku, choć jego przodków można szukać w dalekiej przeszłości – jednym z nich jest antyczny chiński instrument sheng, sprzed ok. 3.000 lat. Do dziś trwa spór o to czy akordeon należy do instrumentów stroikowych dętych (czyli aerofonów), czy perkusyjnych (idiofonów). W zależności od typu akordeonu, posiada on dwie klawiatury: klawiszową lub dla prawej ręki i 1-2 klawiatury guzikowe dla lewej ręki. Miech w akordeonie jest niepowtarzalnym w innych instrumentach elementem. Można dzięki niemu bardzo precyzyjnie sterować dynamiką a także barwą dźwięku.

Akordeon przede wszystkim kojarzy się z folklorem i muzyka biesiadną. Jednak wielu kompozytorów tworzy także muzykę klasyczną czy jazz właśnie na akordeon. Ma on ogromne możliwości w aspekcie brzmienia. Znakomity w wykonaniach solowych, równie często używany jest w kameralistyce.