klubseniora

 

Zapraszamy do obejrzenia trzeciej prezentacji online z cyklu „Ludzie z pasją”! Inicjatywa ta ma na celu przedstawienie osób pełnych pasji i zamiłowania do tworzenia niepowtarzalnych rzeczy oraz mających różne, ciekawe zainteresowania – taką osobą jest na pewno Pani Maria Kucharska.

Pani Maria Kucharska jest rodowitą Paczkowianką, aktualnie mieszkającą w Raciborzu. Jej przygoda z malarstwem zaczęła się już w szkole podstawowej, gdzie zainspirowana swoim nauczycielem plastyki Aleksandrem Rojną, uczyła się tworzyć szkice i obrazy ołówkiem, tuszem oraz linoryty. Malarstwo stało się jej ogromną pasją na emeryturze, ponieważ teraz może w pełni skupić się na swojej twórczości bez konieczności podejmowania innej aktywności zawodowej. Łączy to się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie. Charakterystyczną cechą jej obrazów jest wykorzystywanie danego motywu lub tematu ujmując go w tryptyk. O swojej twórczości artystycznej pisze tak: "W moich rozważaniach nad malarstwem najbardziej zagmatwana jest sprawa barwy. Dla mnie kolor to radość zarówno malowania, jak oglądania obrazów. Wszystkie obrazy cechuje wyrazista kolorystyka, a co za tym idzie unikalny sposób deformacji rzeczywistości. Czasami „odrealnienie” to wynik nieustannych poszukiwań właściwych środków wyrazu. Są momenty, w których moja odwaga nadaje obrazom „dzikiego” wyrazu. Koloryzm to w zdecydowanym stopniu inspiracja mojej twórczości.” Pani Maria nie wyobraża sobie życia bez malarstwa. Jest to jej sposób na „jesień życia”. Zaprezentowane prace to: tryptyk "Kwiaty Diany", obraz z tryptyku "Gracze", 2 obrazy z Dolnego Ślaska: "Nad dachami Wrocławia" i ‘’Na zamku w Kamieńcu’’. Jej zdaniem żaden horyzont nie jest tak daleko, żeby nie można go było przekroczyć. Z tych spostrzeżeń powstał obraz “Poza horyzontem”. To wielkie zamiłowanie do tworzenia, przynosi Jej radość, energię i poczucie spełnienia, a także wyjatkowe wyróżnienie w postaci Certyfikatu który otrzymała w konkursie ‘’LUXSEMBOURG ART PRIZE’’. Oprócz pasji do malarstwa Pani Maria ma inne przeróżne hobby. W czasie wolnym od obowiązków, malowania i czytania robi swetry, czapki, szaliki według swoich pomysłow i projektów. Z zamiłowania do swojego zawodu gorzelnika i dla własnej przyjemnosci produkuje “napoje wyskokowe” (nalewki wszelakiego rodzaju). Każdą pracą doskonali swoje umiejętności w określonym zakresie, a celem jej działania jest przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia poniżej zamieszczonych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Pani Marii za chęć zapezezntowania swoich interesujących pasji oraz życzymy dalszego ich rozkwitu.

 

  • 1 Kwiaty Diany
  • 2 gracze
  • 3 Nad Dachami Wrocławia
  • 4 NOC na zamku w Kamieńcu
  • 5 Poza Horyzonten
  • 7
  • 9